تاثیر ورزش در درمان افسردگی

يکشنبه 16 آبان 1400
2:53
شیما

درمان افسردگی

افرادی که دچار بیماری افسردگی می شوند از اعتماد به نفس پایینی برخوردار هستند. و زمانی که فردی اعتماد به نفس نداشته باشد باعث می شود زندگی اجتماعی و شخصی او به خطر بیفتد. فرد افسرده در ابتدا باید سعی کند بتواند اعتماد به نفس خود را بازگرداند، با کار هایی که فکر میکند حس رضایت در او ایجاد می کند و باعث می شود اعتماد به نفس فرد بالا برود.

اولین قدمی که فرد افسرده باید بر دارد این است که به یک روانکاو خوب در تهران برای درمان افسردگی خود مراجعه کند. ما به شما دکتر رامین علوی نژاد روانشناس را معرفی می کنیم. دکتر رامین علوی نژاد راهکارهای زیادی را برای بالا بردن اعتماد به نفس فرد افسرده به کار میگیرند.

ورزش احساس رضایت باطنی شخص را بالا می برد و فرد حس می کند که به موقعیت هایی دست یافته است. در کل ورزش در درمان بسیاری از بیماری ها تاثیر مثبت دارد. 30 دقیقه ورزش در روز می تواند آثار افسردگی را به اندازه خوبی کاهش دهد.

تاثیرات ورزش

یکی از تاثیرات مثبت ورزش این است که میزان انتقال دهنده های عصبی در سلول عصبی را تنظیم می کند و در کل تعادل و توازن را در کارکرد عصبی شخص و کاهش حالت نابهنجاری های روانی ایجاد می کند. ورزش درست به بدن کمک می کند تا در کنترل سیستم عصبی، به دست آوردن اعتماد به نفس، کار کردن و تصمیم گیری صحیح در موافق بحرانی موفق تر باشد.

انجام حرکات ورزشی باعث می شود بدن فشار خون خود را تنظیم کند و سیستم های عصبی در مواقع بحرانی عکس العمل بهتری از خود نشان دهند. به همین ترتیب بدن می تواند کنترل بهتری در شرایط بحرانی و فشار های روحی داشته باشد. از طرفی قدرتمند شدن عضلات باعث می شود فرد از نظر تیپ ظاهری اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد. اگر ورزش دارای حالت استقامتی باشد نقش بیشتری در کاهش افسردگی ایفا می کند.

شناخت افسردگی

در این مقاله قصد داریم افسردگی را از جهت هیجانی، زیستی بررسی کنیم. همان طور که قبلا هم گفته‌ایم تا کنون مطالب زیادی در مورد نشانه های افسردگی منتشر و پخش شده است ولی در کل باید بدانیم که افسردگی اقسام متفاوتی دارد.

هیجانی: فرد افسرده از جهت هیجانی می تواند دارای نشانه های احساس کوفتگی، غمگینی، ناامیدی، تنهایی، گناه کاری، رها شدگی، ناتوانی، خشم، اضطراب و نگرانی، بی احساسی

زیستی: فرد افسرده از جهت زیستی می تواند دارای نشانه های ناآرامی درونی، کاهش اشتها و وزن، سنگینی سر، دردهای معدودی، اختلال های هضمی، فشار خون و کمبود آهن و حساسیت نسبت به تغییرات جوی

در کل باز هم تاکید می کنم برای هر کدام از این جهات علائم دیگری نیز وجود دارد و در هر کس به شکل جدیدی بروز می کند. ولی اصلا نگران نباشید ما به شما دکتر رامین علوی نژاد روانشناس را معرفی می کنیم.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تاثیر ورزش را در درمان افسردگی برای شما توضیح دهیم، در کل باید توجه داشته باشید که شما باید روزانه 30 دقیقه ورزش سبک را داشته باشید زیرا ورزش بر روی بسیاری از بیماری ها تاثیر مثبت می گذارد و مفید است. و در آخر اگر ساکن تهران هستید ما به شما یک روانکاو خوب در تهران برای درمان افسردگی به شما معرفی می کنیم، دکتر رامین علوی نژاد روانشناس. حتما به سایتشان مراجعه کنید و از خدمات ایشان استفاده کنید.


برچسب ها: 25 ,
[ بازدید : 109 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به روانکاو خوب در تهران - درمان افسردگی است. || طراح قالب avazak.ir
ساخت وبلاگ تالار خرید بک لینک خرید آنتی ویروس خرید آنتی ویروس موشن کده مجله زندگی بهتر چسب چسب پهن بازار چسب عطر مردانه اورجینال نایلون حبابدار خرید نایلون حبابدار متن مقاله دل نوشته تحقیق چیستان
بستن تبلیغات [X]